Çift Kat Yerinde Uygulama Çatı Sistemi

Çift Kat Yerinde Uygulama Çatı Sistemi

Çatı ve cephelerde endüstriyel yapının kullanım amacına göre seçilen özellik ve kalınlıklarda malzeme seçimi yapma olanağı sunan bu sistemde, Isı izolasyon malzemesi olarak Taşyünü veya Camyünü kullanılması önerilmektedir.

Çelik ve prefabrik yapılarda, kullanımı kolay olan bu sistemin, alt ve üst katmanının birbirinden ayrı olması ve ısı izolasyon malzemesinin değil de z profillerin taşıyıcı görevi görmesi ısı izolasyon malzemesinin yoğunluğunu düşük tutarak daha uygun maliyetle aynı yalıtım değerini sağlamamıza olanak sunmaktadır.

Alt ve üst katmandaki trapezlerin z profillerle sisteme monte edilmesi metallerin genleşmesi sonucu vidalarda oluşabilecek izolasyon sorunun oradan kaldırmakta ve sisteme mükemmel su yalıtımı yapma özelliği katmaktadır.

Kesit ve Detay

image
 1. 1) Prefabrik veya çelik aşık
 2. 2) Oluk
 3. 3) Saçakaltı aksesuar sacı
 4. 4) Z Profil
 5. 5) Alt kat sacı
 6. 6) Taşyünü izolasyon malzemesi
 7. 7) buhar kesici örtü
 8. 8) buhar dengeleyici örtü
 9. 9) Üst kat sacı

Sistemin Avantajları

 • image Kolay montaj sayesinde kenet sisteme göre daha kısa sürede tamamlanması
 • image Yapıya A sınıfı yanmazlık özelliği katması
 • image Yapının kullanım durumuna göre malzeme seçimine olanak sunması (İç Katmandaki sacın PVDF boyalı, galvanizli veya alüminyum olması gibi)
 • image Mükemmel su ve ısı izolasyonu sağlaması ve inorganik olması
 • image Tek katı döşenmiş ve ısı izolasyonu gereksinimi olan çatılarda mevcut katmanı demonte etmeden rahatlıkla uygulanabiliyor olması.
 • image Cephe Kaplamalarında iç cephede taşıyıcı profillerin görüntü kirliliğini kapatması
 • image Cephe kaplamalarında mimari detayların uygulanmasında sınır olmaması (Mimarınızın tasarladığı görselliğin rahatlıkla uygulanabilmesi)

SORULARINIZ MI VAR? BİZE ULAŞIN