Kaset Sistem Cephe

KASET SİSTEM CEPHE KAPLAMA

Çelik ve Prefabrik yapıların cephe kaplamaları için gerekli olan taşıyıcı konstrüksiyon imalatına gerek kalmadan direkt taşıyıcı olarak kullanılan bu sistemde. İc cephe sacları 0,80mm den 1,50mm kalınlığa kadar cephedeki kolon açıklığına göre galvaniz üzeri boyalı sacdan imal edilir, bu sistemin en büyük avantajı bina içerisinde cephe taşıyıcı sisteminin olmayışı ve dolayısıyla iç cephede aşık veya kuşak görünmemesidir.

Kaset sistem panellerin kalınlığı 50mm den 100 mm ye kadar üretilebilmektedir, panel genişliği ise 245mm den 800mm e kadar projenin teknik gereksinimine göre belirlenir.

Kesiti ve Detayı

image

  1. 1) Kaset profili
  2. 2) Taşyünü
  3. 3) Cephe Trapezi
  4. 4) Damlalık Profili

Sistemin Avantajları

  • image Taşıyıcı Konstrüksiyona gerek kalmaksızın kolondan kolona montaj imkanı sağlaması
  • image Bina içinden bakıldığında temiz ve taşıyıcısız yüzey elde edilir ve dolayısıyla gıda, sağlık vb. gibi hijyen gerektiren tesislerde de kullanılabilir.
  • image Kaset paneller üzerine monte edilecek profillerle hem yatay hemde düşey yönde kaplama imkanı sağlar ve cephe tasarımında farklı şekiller uygulama olanağı yaratır.
  • image Cephe kaplamada kullanılan sistem istenildiğinde çatı da kullanılabilir.
  • image Sistemi tamamlayan parçalar birbirinden ayrı olduğu için binanın çalışması sonucu malzemede çalışır ve cephede bundan dolayı deformasyon meydana gelmez.
  • image Dolgu malzemesinin taşyünü ya da camyünü olması sisteme A1 sınıfı yanmaz malzeme özelliği katar.

SORULARINIZ MI VAR? BİZE ULAŞIN