Titanyum Çinko Çatı

Titanyum Çinko Çatı

Titanyum Çinko ; Metal formun en yararlı özellikleri korozyona karşı dirençli olması ve bütün metaller içinde en yüksek dayanıklılık-ağırlık oranına sahip olmasıdır. Titanyum Alaşımsız haliyle %45 daha hafif olmasına rağmen bazı çelikler kadar dayanıklıdır. Çinko anot olarak katodik korozyon korumada önemli bir kullanım bulur.

Saf “çinko titanium” ve bakır ile EN 988 standartlarına göre alaşımı yapılan çatı kaplamaları yapılabilmektedir. Çinko Titanyum Çatı, için En büyük avantaj; çinko doğal patinası sayesinde çok uzun ömürlü olması (ortalama 100 yıl), yüzeyinin kendini temizlemesi ve onarmasıdır. Çinko – Titanyum çatılarda 0,70mm et kalınlığı kullanıldığından çok hafiftir (çinko yoğunluk: 7,20 kg).

Yapılarda Titanyum Çinko Çatılar

Yapıların yüzey ve çatılarının vazgeçilmezi olan titanyum çinko çatı avantajları o kadar fazladır ki, bu çatılar için ödenen tutarlar, çok çabuk sürede kendini amorti etmektedir. BAkım ve kullanım avantajları sebebiyle, titanyum çinko çatı kaplamada vazgeçilmez bir seçenek oluşmuştur. Eska Metal firması ; titanyum çinko çatı firmaları, çinko kaplama üreticileri arasında, hem kaliteli ürünlerle hem de ucuz "titanyum çinko kaplama fiyatları" ile üstün avanatjlar sunmaktadır. çimko çatı kaplama detayı, titanyum çatı malzemeleri, vb bir çok özellik ile rakiplerine fark atmaktadır.

Titanyum nereler de kullanılır? Havacılık ve uzay sanayinin gelişmesiyle bu alanda önemi oldukça artan titanyum; hem dayanıklılık hemde hafiflik isteyen jet motorlarında, uzay mekiklerinde askeri özel silahlar da ve füzelerde kullanılmaya başlandı. Endüstride ki gelişmelere paralel olarak çeşitli kimyasallar, kağıt hamuru yapımında, arıtma santrallerinin kurulmasında kullanılmaktadır. Daha güçlü araç motorları üretmek için hafif titanyum alaşımı kullanılmaya başlanmıştır, Gıda endüstrisinde yiyecek ve ürün hazırlamak için kullanılan araçların ürün ile etkileşime girmemesi için titanyum alaşımlı ürünler kullanılmaya başlanmıştır, ayrıca bıçak ve jilet gibi keskin eşyalarda kullanıldığında hiç bilenmeden senelerce kullanılması mümkündür.

Titanyum Çinko Çatı Diğer Avantajları :

  • image Titanium çinko Çatı Uzun Ömürlüdür (100 yıl ve üzeri)
  • image Titanyum çinko çatılar Çevreci , toksik olmayan üründür
  • image Titanium Zinc Roofs yalıtıma çok uygundur
  • image Titanyum Cinko Catilar için bakım maliyeti ve emeği çok düşüktür.

SORULARINIZ MI VAR? BİZE ULAŞIN