ÜRÜNLERİMİZ
 
 Su Yalıtımı
 Pvc Membran Su Yalıtımı
 Isı Yalıtımı
 Ses Yalıtımı
 Epoksi Kaplama
 Su Yalıtımı Yardımcı Ürünler
 Dekoratif Çatı Kaplama
 

YAPILARDA ISI YALITIMI

 

Titanyum Çinko Çatı

Titanyum Çinko ; Metal formun en yararlı özellikleri korozyona karşı dirençli olması ve bütün metaller içinde en yüksek dayanıklılık-ağırlık oranına sahip olmasıdır. Titanyum Alaşımsız haliyle %45 daha hafif olmasına rağmen bazı çelikler kadar dayanıklıdır. Çinko anot olarak katodik korozyon korumada önemli bir kullanım bulur.
Saf “çinko titanium” ve bakır ile EN 988 standartlarına göre alaşımı yapılan çatı kaplamaları yapılabilmektedir.
Çinko Titanyum Çatı, için En büyük avantaj; çinko doğal patinası sayesinde çok uzun ömürlü olması (ortalama 100 yıl), yüzeyinin kendini temizlemesi ve onarmasıdır. Çinko – Titanyum çatılarda 0,70mm et kalınlığı kullanıldığından çok hafiftir (çinko yoğunluk: 7,20 kg).
Titanyum Çinko Çatı Diğer Avantajları :
- Titanium çinko Çatı Uzun Ömürlüdür (100 yıl ve üzeri)
- Titanyum çinko çatılar Çevreci , toksik olmayan üründür
- Titanium Zinc Roofs yalıtıma çok uygundur
- Titanyum Cinko Catilar için bakım maliyeti ve emeğii çok düşüktür.
Kaynak : tr.wikipedia.org/wiki/Çatı


Yapılarda Isı Yalıtımı

Yapıların yalıtımı ısınma için kullanılan enerjiden tasarruf edilerek gaz, kurum ve toz emisyonunu azaltıp çevre için doğrudan bir kazanç sağlar. Duvar, ısı köprüleri, zemin ve tavan yüzey sıcaklıklarının iç konfora olduğu kadar yapı kabuğu üzerinde de önemli etkileri vardır. Yeterli yalıtım yaşam kalitesine katkıda bulunur ve bina dokusunun korunmasına yardımcı olur.

Sağlıklı ve rahat yaşam sadece uygun ısı ve nem şartlarına sahip olan mekanlarda mümkündür. Isı köprülerinde yoğuşma, rutubetli alanlar, küf oluşması ve çatlamalar doğru yalıtım çözümünün uygulanması ile etkili bir şekilde önlenebilir.

Bina yalıtımı yapılırken ısı kaybına müsait geniş yüzeylerin (duvarlar, çatı, zemin) yanı sıra muhtemel ısı köprülerine de (subasman, kirişler, lento, radyatör muhafazaları, parapetler, donatılı beton sütunlar, pencere denizlikleri, pencereler arasındaki taşıyıcılar, duvar dış köşeleri, duvar birleşim yerleri) gereken önem verilmelidir. Isı köprülerinin yalıtılmaması ciddi miktarda ısı kaybına neden olmanın yanısıra yoğuşma, küflenme, çatlak oluşmasına yol açar.

Yapılarda Verimli Isı Yalıtımı İçin

  • Isı köprülerinin

  • Su basman seviyesinin

  • Cephe dolgu duvarının bir bütün ve sürekli bir şekilde ısı yalıtım levhaları ile yalıtılması gereklidir.

 

 

   
 

 
     
 
     
 ANASAYFA | HAKKIMIZDA | ÇATI CEPHE | YALITIM | REFERANSLARIMIZ | İLETİŞİM
 Copyright © 2012 ESKA Metal San. Tic. Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.